Wysokiej klasy śpiwory – jak wybrać najlepszy?

śpiwory

Wyjazdy i różnego rodzaju podróże często wymagają nieco poważniejszego przygotowania, niż spakowanie odzieży na zmianę do torby lub plecaka. Jeśli jesteś poszukiwaczem przygód, potrzebujesz o wiele więcej ciekawych akcesoriów i narzędzi, dzięki którym zwyczajnie poradzisz sobie w każdej sytuacji. Jednym z takich elementów wyposażenia są śpiwory, dzięki którym możemy spać w komfortowych warunkach – chociaż miejsca nie do końca są do tego przystosowane, np. samochód lub namiot. Jak wybrać jednak odpowiedni namiot, by był on w pełni zadowalający podczas eksploatacji? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi na większość pytań osób, które mogą potrzebować wsparcia podczas zakupów.

Jak wybrać rozmiar?

Długość i szerokość śpiwora ma ogromny wpływ na to, czy będzie nam zwyczajnie wygodnie i czy jego walory termoizolacyjne będą odpowiednio pracować. Gdyby śpiwory były zbyt małe, zwyczajnie będą uciskać użytkowania i mogą powodować bardzo nieprzyjemne uczucie skrępowania. W przypadku modelu o zbyt dużych wymiarach, będzie on przepuszczać ciepło i możemy wyziębić organizm. Najlepiej zatem dobrać model w taki sposób, by był on dopasowany do indywidualnych oczekiwań i konkretnych kryteriów.

Dobór śpiwora do okresu

Chociaż panuje taka opinia wśród niedoświadczonych osób, śpiwory nie są konstrukcjami uniwersalnymi. Otóż każdy producent posiada w swojej ofercie zarówno modele zimowe, jak i letnie. Jaka jest między nimi różnica? Zazwyczaj wyprodukowane są one z zupełnie innego surowca i dodatkowo stosuje się zupełnie inne technologie. To z kolei prowadzi do możliwości eksploatacji tych konstrukcji w różnych sytuacjach, np. przy minusowych temperaturach lub w noce, w których temperatura powietrza jest dużo wyższa. Warto zwrócić zatem uwagę na ten aspekt.

Wysoka jakość wykonania

Gdy pojawia się wątek jakości, większość osób prawdopodobnie od razu myśli o samych surowcach, szwach itp. parametrach. Trzeba jednak pamiętać, że gdy chodzi o śpiwory, powód jest zgoła zupełnie inny, a wykorzystywana technologia może mieć znaczący wpływ na jakość snu, czy nawet na bezpieczeństwo. Jeśli chcesz się o tym przekonać, wystarczy zwrócić uwagę na odprowadzenie wilgoci i wentylację. Jaki ma to wpływ na zadowolenie?

Odprowadzanie wilgoci i wentylacja

Gdyby śpiwory nie radziły sobie z pozbywaniem się wilgoci lub efektywną cyrkulacją powietrza przy jednoczesnej akumulacji temperatury, zwyczajnie odczuwaliśmy poważny dyskomfort, co z kolei mogłoby doprowadzić do zaburzeń snu. Lepiej więc wybrać model, w którym projektanci i producent zastosowali wysokiej klasy technologię.

Dodaj komentarz