Amerykanka upolowała żyrafę i pochwaliła się tym w sieci..

Niestety!!! Tym słowem muszę rozpocząć ten post. Jak widać polowanie na zwierzęta to nadal popularna „rozrywka” w Afryce. W drugiej połowie czerwca w internecie pojawiło się zdjęcie łowczyni trofeów Tess Thomson, na którym z uśmiechem na twarzy i bronią w ręku pozuje na tle upolowanej żyrafy – w dodatku rzadko spotykanej żyrafy czarnej!

Kobieta ta pochwaliła się swoją zdobyczą na swoim profilu na Facebooku. Po fali krytyki jaką na nią spadł szybko jednak zdecydowała się go usunąć. Post ten został jednak udostępniony ponad 40 tysięcy razy m.in. na profilu AfricaDigest.

Podobnie jak innym internautom mi też trudno zrozumieć, że ktoś, kto kreuje się na wykształconego – a tak lansuje się na swoim profilu Tess Thompson, nie ma pojęcia o gatunkach zagrożonych wyginięciem, albo, co gorsza, ma tego świadomość i zabija mimo to…

2 Replies to “Amerykanka upolowała żyrafę i pochwaliła się tym w sieci..”

  1. Co gorsza to nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz. Chociaż tyle, że tego rodzaju sytuacje są coraz częściej komentowane negatywnie i że ludzie na nie reagują. Rozumiem też, że niektórzy muszą polować, a z pewnych względów kontrola liczby niektórych zwierząt przez myśliwych jest niezbędna, ale jednak są pewne granice i regulacje w tym względzie, a tu ewidentnie zostały naruszone.

  2. To teraz proszę zorientować się w temacie legalnych polowań w Afryce i będzie jasne że zrobiła więcej pożytku niż szkody 😉

Dodaj komentarz