Rum Bacardi – idealny pomysł na prezent firmowy!

rum

Rum to alkohol, który lubi praktycznie każdy. Jest słodki, świetnie smakuje z colą oraz limonką w formie drinka, a dodatek kilku kostek lodu, sprawia, że jest niezwykle orzeźwiający. Pity przez marynarzy, piratów oraz każdego mieszkańca Wysp Karaibskich, aktualnie popularny jest na całym świecie. Dlaczego rum Bacardi, to świetny pomysł na prezent firmowy?

Jaka jest historia rumu Bacardi?

Receptura rumu, znana jest dzięki niewolnikom. To oni, pracując na plantacjach trzciny cukrowej, zauważyli, że melasa, może być fermentowana do postaci alkoholu. W bardzo krótkim czasie, rum zaczęli pić wszyscy mieszkańcy ciepłych krajów. Dzięki charakterystycznemu logu, które przedstawia nietoperza, mogli znaleźć go nawet analfabeci, którzy nie potrafili czytać. Pomysłodawcą tego znaku, była żona Facundo Bacardi, która zauważyła, że na stropie ich nowej destylarni znajduje się stadko nietoperzy. Miały one symbolizować pomyślność, jedność rodziny oraz zdrowie. Jednak, wiele źródeł mówi, że tak naprawdę ojczyzną tego alkoholu są antyczne Chiny oraz Indie. To dzięki Krzysztofowi Kolumbowi dopiero w 1493 roku, trzcina cukrowa trafiła na wyspy. Jeśli trunek spełnia 2 proste warunki, a mianowicie – jest wyprodukowany z rośliny o której wspomnieliśmy wcześniej oraz posiada co najmniej 37,5% lub 40% (w zależności od regionu), może być nazywany rumem. Cała reszta procedury może być dowolnie edytowana. Właśnie dlatego istnieje tak wiele odmian tego alkoholu.

Rum Bacardi – gdzie zamówić zestaw prezentowy?

Rum Bacardi, to alkohol, który posiada jedną z ciekawszych historii, a przede wszystkim niepowtarzalny smak. Jest uniwersalny i sprawdzi się jako prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Butelki w ozdobnych opakowaniach, znajdziemy na stronie https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum. Rum jest prezentem, który będzie pił się idealnie zarówno latem, jak i zimą. Kiedy na dworze jest ciepło wystarczy przyrządzić znanego drinka Cuba Libre, a zimą rozgrzeje nas pity „na czysto” lub w zimowej herbacie.

Dodaj komentarz