Ciekawe filmy, programy, które warto zobaczyć przed podróżą do Afryki – lista

program Ciężarówką przez Afrykę

Podróżowanie w odległe miejsca staje się coraz popularniejsze. Częsty kierunek wycieczek z biurem podróży lub organizowanych samodzielnie to Afryka. Warto jednak przed wylotem na urlop nieco bardziej poznać ten odmienny kontynent. Doskonałym źródłem wiedzy mogą być programy oraz filmy. Na które z ciekawych produkcji warto zwrócić uwagę przed podróżą do Afryki?

Programy telewizyjne pozwalające lepiej poznać Afrykę

Ciężarówką przez Afrykę

Naszą pierwszą propozycją jest program „Ciężarówką przez Afrykę”. Występujący w programie Dawid Andres to Polak, który od lat przemierza świat na pokładzie ciężarówki, przybliżając widzom odległe zakątki świata oraz oceniając lokalne przysmaki. Przeżywa przy tym fascynujące, ale i czasem niebezpieczne, przygody. W jednym z sezonów udał się na tzw. Czarny Ląd. Materiały pozwalają na poznanie prawdziwego oblicza tego kontynentu. Program Ciężarówką przez Afrykę (wszystkie odcinki) obejrzysz na www.player.pl, gdzie dostępny jest na życzenie widza.

Wielka Afryka

Program „Wielka Afryka” to serial dokumentalny, którego celem jest przedstawienie współczesnej Afryki. Nie skupia się w nim jednak na wielkich rozbudowanych miastach, ale pustkowiach, do których nie dotarł człowiek ze swoją działalnością. Stanowi niesamowicie prawdziwy obraz kontynentu. Jego narratorem jest Peter Terry, który z pewnością znany jest fanom filmów przyrodniczych, co stanowi dodatkowy walor tejże produkcji.

Misja w Afryce

„Misja w Afryce” to dokument łączący w sobie wątek religijny oraz podróżniczy. Opowiada o pracy misjonarzy i misjonarek w Republice Środkowoafrykańskiej, a jednocześnie pozwala poznać życie lokalnej ludności, zapoznać się z ich zwyczajami, jak i podejrzeć zapierajcie dech w piersiach krajobrazy.

Kobieta na krańcu świata

Przed podróżą do Afryki warto obejrzeć wybrane odcinki programu „Kobieta na krańcu świata”, w którym Martyna Wojciechowska poznaje różne aspekty życia kobiet na całym świecie. W czasie swoich wypraw dotarła także do różnych zakątków Czarnego Lądu.

5 interesujących filmów o Afryce

Afrykański sen

„Afrykański sen” to polski film dokumentalny, w którym „podróżując” śladami znanej polskiej podróżniczki Kingi Choszcz, widz ma szanse przebyć rozległe i zachwycające tereny Afryki, jak i zapoznać się z warunkami życia lokalnej ludności, ich nawykami i problemami, z którymi muszą się zmierzyć każdego dnia.

Pożegnanie z Afryką

„Pożegnanie z Afryką” to film, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie bez powodu uznawany jest on za prawdziwy klasyk, który zdobył aż 7 Oscarów. Opowiada historię Karen Blixen, dublińskiej pisarki, która wyjeżdża do Kenii, by poślubić barona Brora Blixena. Po krótkim czasie jest zachwycona lokalną społecznością, a na jej drodze staje ktoś wyjątkowy.

Biała Masajka

„Biała Masajka” to oparty na faktach melodramat, który opowiada historię Szwajcarki, która podczas wakacji zakochuje się w Masaju i postanawia za niego wyjść. Film dobitnie pokazuje cienie jej życia w Kenii.

Goryle we mgle

„Goryle we mgle” to biograficzny film, w którym opowiedziano historię Dian Fossey, amerykańskiej zoolog-prymatolog, która udała się w podróż do Afryki w celu badania trybu życia goryli, które zagrożone były wyginięciem. Dodatkowo przeciwdziałała tam kłusownictwu.

Hotel Rwanda

„Hotel Rwanda” to kolejna z produkcji, które oparte są na faktach. Stanowi opowieść o życiu Paula Rusesabagina, rwandyjskiego dyrektora hoteli, który zapisał się na kartach historii, jako człowiek, który uratował życie wielu ludzi podczas ludobójstwa w Rwandzie.

Dodaj komentarz