Afrykańskie wakacje 2023 z biurem podróży – gdzie polecieć?

Egipt

Wyjazd na wymarzony urlop nadal przysparza wiele problemów ze względu na pandemię. Jednak są miejsca, do których można i warto jechać. Z pewnością wakacje w Afryce w wersji all inclusive to niezwykle kusząca perspektywa. Oto 4 państwa zapewniające rzeczywiście udany wypoczynek.

Egipt to nie tylko pustynie i ślady świata starożytnego

Większość ludzi nadal kojarzy Egipt z piramidami zlokalizowanymi na pustyni. Jednak wielkim błędem jest myślenie, że więcej atrakcji w tym kraju nie ma. W kurortach położonych nad Morzem Czerwonym, jak Marsa Alam czy Hurghada, panują wręcz idealne warunki do podziwiania niepowtarzalnych raf koralowych. Można również skorzystać z propozycji nauki kitesurfingu lub windsurfingu. Oczywiście w obu miastach na turystów czeka doskonale przygotowana baza hotelowa w wersji all inclusive z basenami, spa, restauracjami i barami.

Wyspy Zielonego Przylądka w wersji ekskluzywnej

Wyspy Zielonego Przylądka

Oblicza Afryki są naprawdę bardzo zróżnicowane. Warto polecieć na Wyspy Zielonego Przylądka, aby odkryć jedno z nich. Na Cabo Verde mieszają się klimaty afrykańskie z portugalskimi i brazylijskimi – nie tylko w kulturze, ale i kuchni. Trudno nie spróbować tamtejszych rarytasów kulinarnych, tym bardziej że ceny okazują się naprawdę korzystne. Jednak największą wartością jest niewątpliwe turkus oceanu i wspaniałe warunki wietrzne. Dzięki temu miłośnicy windsurfingu czy kitesurfingu nie mogą narzekać na nudę. Z kolei piaszczyste plaże zapraszają do relaksu w promieniach słońca. Na Wyspach Zielonego Przylądka znajdują się też atrakcje dla osób spragnionych pięknych krajobrazów.

Plaże i bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, czyli Tunezja w pigułce

Tunezja

Wakacje w Afryce kojarzą się przede wszystkim ze słońcem i możliwością spędzenia całego dnia na beztroskim relaksie. Nie inaczej jest w Tunezji, tym bardziej że baza hotelowa w wersji all inclusive zapewnia odpowiedni poziom wypoczynku dla całej rodziny. Szczególnie atrakcyjna okazuje wyspa Djerba z łagodnym klimatem, palmowymi ogrodami, gajami oliwnymi i najlepszymi tuńczykami na świecie. A na spragnionych aktywności czekają doskonale przygotowane miejsca na przejażdżki konne czy pola golfowe. Stabilny wiatr pozwala natomiast spróbować sił w sportach wodnych. Ciekawy też jest kurort Hammamet, w którym nie tylko można plażować, ale również zwiedzać zabytki starożytności czy wybrać się na zakupy na targ z lokalnymi produktami.

Wyspa kusząca zapachami, czyli Zanzibar

zanzibar

Niedaleko wybrzeża Tanzanii znajduje się wyspa, która zniewalająco pachnie przyprawami, ale też przyciąga niepowtarzalną atmosferą. To niezwykle miejsce na wakacyjny wypoczynek, ponieważ dla każdego znajdzie się coś miłego. Cudowne plaże ze złocistym piaskiem czekają na tych, którzy po prostu chcą się odprężyć z kolorowym drinkiem w ręce. Ale kto jest w stanie cały czas leżeć, jeżeli wokół tyle innych atrakcji? Przecież wokół Zanzibaru można podziwiać rafę koralową, żółwie morskie i delfiny. Dlatego trzeba skorzystać z opcji przepłynięcia tradycyjną łodzią dhow. Trudno też oprzeć się urokowi Kamiennego Miasta wpisanego na listę UNESCO czy smakowi lokalnej kuchni.

Fantastyczne safari w Kenii

Fantastyczne safari w Kenii

Kenia to jeden z najpopularniejszych celów podróży dla turystów uwielbiających przygody i fascynującą przyrodę. Kraj ten słynie z malowniczych plaż, pięknych krajobrazów i możliwości doświadczenia safari. Safari to możliwość obserwowania dzikich zwierząt z bliska w ich naturalnym środowisku.

Do Kenii można polecieć na egzotyczne wakacje z ITAKĄ.

Dodaj komentarz