Zanzibar – obierz ciepły kierunek na zimę

1e680ca7756923c7d3611c15729fc72f8c1d1c6c

Wyobraź sobie niewielką wyspę, która czaruje kolorami. Jeżeli dodasz do tego piaszczyste plaże, orzeźwiający wiatr znad Oceanu Indyjskiego i możliwość nauczenia się afrykańskiego tańca, to musisz obrać kierunek na Zanzibar – miejsce, w którym zawsze jest ciepło.

Kiedy za oknem temperatura spada z każdym dniem, wiele z nas sięga do szafy po coraz cieplejsze ubrania. Jeżeli chcesz złapać słońce zimą, możliwych kierunków podróży jest wiele. Jednak tylko Zanzibar oferuje tak wiele – poza słońcem, soczystą zielenią i piaszczystymi plażami to również miejsce, które idealnie nadaje się do nurkowania i zachęca do aktywnego spędzenia czasu. Wycieczki do Zanzibar dostępne są w ofercie różnych biur podróży w Polsce. Czy wybierzesz się do miejsca, które uwodzi każdym swoim zakątkiem?

Tam, gdzie kończy się ziemia i zaczyna raj

01A7Z6XY;

Zanzibar potrafi zauroczyć od pierwszej chwili. Fantastyczne widoki zaczynają się już w podróży – niewielkie wysepki, które oblewane są przez błękitną wodę zachwycają każdego turystę. Ale to dopiero początek, bo Zanzibar oferuje znacznie więcej. Jeżeli jesteś zwolenniczką natury, a w czasie wakacji chciałabyś odpocząć od zgiełku miasta, właśnie tam znajdziesz spokój i jednocześnie odkryjesz to, co najpiękniejsze. Mieszkańcy Zanzibar doskonale wiedzą bowiem, w jaki sposób wyeksponować turystom to, co w tym miejscu jest najpiękniejsze. Hotel? To właśnie tu znajduje się jeden z najbardziej niezwykłych na świecie, czyli taki, który częściowo zanurzony jest pod powierzchnią wody. Trudno wyobrazić sobie, że po kilku godzinach lotu można podziwiać podwodny świat leżąc na łóżku, prawda?

Daj się skusić zapachom i smakom

Według legendy Zanzibar nie został odkryty przypadkiem. Żeglarze mieli zostać skuszeni unoszącym się w powietrzu zapachem wanilii, imbiru, goździków i cynamonu. Jeżeli obierasz ten kierunek podróży, powinnaś przygotować się na liczne, aromatyczne zapachy. Świeżo wyłowione z wody i odpowiednio przygotowane ryby rozpływają się w ustach. Dania przyrządzane przez miejscową ludność wyróżniają się smakami, których prawdopodobnie dotychczas nie miałaś możliwości spróbować. To kolejny powód, dla którego warto odwiedzić Zanzibar, który często nazywany jest też rajem smakoszy.

Podróż w przeszłość

Jeżeli zdecydujesz się na wycieczkę wąskimi uliczkami miasta Zanzibar, będziesz miała wrażenie, że cofnęłaś się w czasie. Atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa. Zabytkowe centrum nie przez przypadek znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Spacerując Kamiennym Mieście podziwiać można wysmakowane budowle i… wielokulturowość tego miejsca. Zanzibar to mozaika nie tylko smaków, ale również kultur – poza afrykańską i hinduską znaleźć można również elementy arabskiej i europejskiej. To wszystko sprawia, że miejsce to jest niezwykłe i tajemnicze jednocześnie.

Czas na relaks

Nie bez przyczyny Zanzibar jest nazywany krainą, która pobudza zmysły. Wybierając się na wycieczkę właśnie tam nie powinnaś zapomnieć o możliwości skorzystania z relaksacyjnego masażu. Wykonywane są one przy użyciu specjalnego olejku z trawy cytrynowej. Dzięki temu odpoczywa nie tylko ciało, ale również umysł. A to nie tylko kolejna atrakcja – dzięki temu do kraju wrócisz pełna sił i energii – z łatwością ponownie odkryjesz przyjemność w codziennych obowiązkach.

zanzibar_political_map

Mam takie marzenie – wybrać się do tego RAJU. A Wy o czym marzycie?

One Reply to “Zanzibar – obierz ciepły kierunek na zimę”

  1. Zanzibar to piękne miejsce i świetny punkt startowy do poznawania wnętrza Afryki. Jeżeli ktoś nie chce podróżować samemu to polecam wyjazd z Polka Travel

Dodaj komentarz