Marzec w Afryce. Gdzie warto pojechać?

Marzec w Afryce

Od kilku lat coraz więcej Polaków, korzystających z ofert biur podróży, decyduje się obrać Czarny Ląd za kierunek swoich wczasów. Gambia i Kenia to jedne z najpopularniejszych afrykańskich destynacji turystycznych polskich turystów. Podpowiadamy, dlaczego warto je odwiedzić (nie tylko) w marcu.

Wielkie, afrykańskie wakacje

Wybierając się do Afryki w marcu, mamy gwarancję wakacyjnej pogody i uniknięcia tłumu turystów. Kierunki takie jak Egipt i Tunezja od lat są w czołówce na liście najczęstszych miejsc, do których turyści z Polski wybierają się na upragniony urlop. Gambia i Kenia przyciągają coraz więcej zwiedzających. To wyjątkowe destynacje, w których można obcować – z jednej strony – z dzikością Afryki, a z drugiej, odpoczywać w warunkach, które nie ustępują komfortem kurortom w innych częściach świata. Oba te państwa mogą być także wspaniałym punktem wypadowym do wycieczek po Czarnym Lądzie. Biura podróży oferują wiele form wiele wczasów w Gambii i Kenii, od urlopów all inclusive, przez wycieczki łączące objazd z wypoczynkiem, aż po bogate w atrakcje wycieczki objazdowe (do sprawdzenia na przykład tu https://r.pl/gambia).

Kierunek urlop – Gambia

Gambia jest niewielkim państwem, które od strony północnej, południowej i wschodniej jest otoczone przez Senegal, zaś od zachodu graniczy z Oceanem Atlantyckim. Dzięki swoim położeniu geograficznemu i panującej przez cały rok pięknej pogodzie (temperatury powietrza oscylują wokół 27-32°C, a wody 25-27°C), stanowi raj dla miłośników plażowania oraz fanów sportów wodnych. Powodów, by odwiedzić Gambię, jest jednak znacznie więcej.

Kraj ten cechuje niezwykła różnorodność. Z jednej strony, można odwiedzić rozwinięte miasta, z asfaltowymi drogami i murowanymi domami i wypocząć w kurortach i luksusowych hotelach. Z drugiej, nie brak tu okazji do poznania afrykańskiej kultury oraz rdzennych plemion. Mieszkańcy Gambii to bardzo przyjaźnie nastawiona społeczność – to zresztą powód, dla którego Gambia jest nazywana Uśmiechniętym Wybrzeżem Afryki.

Niewątpliwym atutem wakacji w Gambii jest obcowanie z jej zapierającą dech w piersiach przyrodą. Kraj słynie ze swej zróżnicowanej, a zarazem bardzo bogatej fauny i flory. Można tu znaleźć biały piasek, który wprost zachęca do plażowania, bujne lasy namorzynowe, rezerwaty oraz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Podczas wycieczek po Gambii warto zwrócić uwagę na ogromne, wiekowe baobaby, będące swoistym symbolem kraju. Popularnym celem wycieczek jest Rezerwat Abuko – jeden z najmniejszych rezerwatów przyrody w Afryce. Wizyta w tym miejscu to doskonała okazja do bezkrwawego safari – z aparatem i kamerą w dłoni.

Odkryj Afrykę – Kenia wzywa

Drugi popularny kierunek wycieczek turystycznych do Afryki to Kenia. W marcu, średnia temperatura powietrza w dzień wynosi tu 32 stopnie Celsjusza, a w nocy – 25 stopni. To sprawia, że także wtedy, gdy w Polsce trwa jeszcze kalendarzowa zima, Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje dla spragnionych słońca.

Kraj, kojarzony przez wielu kojarzony głównie z kultowym filmem „Pożegnanie z Afryką”, również kryje wiele tajemnic do odkrycia. Pierwszą z nich niewątpliwie jest niezwykła różnorodność gatunków zwierząt i roślin – to one dla wielu turystów są najważniejszymi walorami Kenii.

Warto odwiedzić między innymi Rezerwat Narodowy Masai Mara, który stanowi część znacznie większego kompleksu przyrodniczego – Parku Narodowego Serengeti. Tu można zobaczyć antylopy, słonie, gnu, lwy czy lamparty, a także poznać kulturę Masajów. Ich charakterystyczne domy są nie tylko ważnym elementem krajobrazu, ale także tworzą rdzenną tożsamość Kenii.

Miłośników nurkowania przyciągają wody Oceanu Indyjskiego, z piękną rafą koralową i wspaniałe gatunki tropikalnych ryb. Morski Park Narodowy Watamu i Malindi, stanowiący świetny punkt dla nurków, został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery.

Rozgrzej zimę!

Marzą Ci się wczasy? Gambia i Kenia to kierunki idealne na wakacje w marcu! Do dyspozycji jest wielu wspaniale wyposażonych obiektów hotelowych. Nie brak miejsc, które oferują najwyższy standard wypoczynku, ale warto także wyruszyć poza hotel, by odkryć różne oblicza Czarnego Lądu. A więcej o wakacjach w Kenii lub Gambii – i nie tylko – można znaleźć na stronie R.pl.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz