Czym jest migotanie serca?

serce

Serce jest narządem odpowiadającym za funkcjonowanie całego organizmu stąd ważne, by dbać o jego dobry stan. Nasz tryb życia często nie sprzyja zdrowiu serca więc choroby i schorzenia serca są coraz częstsze. Jedną z nich jest migotanie  które należy do grupy arytmii.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/migotanie-serca/

 

Czym jest migotanie serca?

Migotanie serca to zaburzony rytm jego pracy który może różnie się objawiać gdyż może objawiać się okresowo lub przewlekle. Ogólnie rzecz biorąc jest to arytmia serca a jej przyczyną są wrodzone oraz nabyte choroby serca, nadciśnienie tętnicze czy powikłania po zabiegach. Nieleczone może nieść za sobą niewydolność serca a nawet zgon. Zdarza się, że migotanie jest skutkiem uboczym zażywania innych leków, używek takich jak alkohol, kofeina czy tytoń.

 

 

Objawy migotania serca

Migotanie może nie dawać żadnych objawów, szczególnie w początkowym stadium choroby. Z czasem jednak pojawia się kołatanie serca, bardzo szybkie bicie, omdlenia, duszności, chroniczne zmęczenie a także uczucie niepokoju a nawet stany depresyjne. W takim wypadku należy skontaktować się z lekarzem w celu wykonania dalszych badań i postawienia diagnozy. Leczenie migotania zwykle jest niemożliwe, natomiast leczy się inne choroby które są jego przyczyną przy jednoczesnej zmianie trybu życia i żywienia.

 

Przeczytaj też: https://fabrykapodroznika.pl/powody-ukluc-w-sercu/

Dodaj komentarz