Europejskie kraje, które warto odwiedzić!

europa

Europa jest cudowna jeśli chodzi o dobytek kulturowy. Poznaj wyjątkowe kraje, które warto odwiedzić i móc zachwycić się pięknem świata!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-europie/

Polska

No cóż, nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. Mówi się, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. I tak też trochę jest. Dlatego też, Polska widnieje w tym zestawieniu i być może kogoś zainspiruje, aby bliżej poznać rodzimy kraj. Dostęp do morza, gór i innych cudownych mniejszych i większych miasteczek, a również Mazur – sprawia, że Polska jest naprawdę wyjątkowa. Dodatkowo wiele gospodarstw agroturystycznych sprawia, że można także skorzystać z mniej aktywnych miejsc.

Wielka Brytania

Londyn to zdecydowanie miejsce, które warto zobaczyć. Big Ben, London Eye i te czerwone budki telefoniczne. To jedne z symboli tego miejsca. Do tego charakterystyczna architektura, niezwykle rozbudowane metro sprawiają, że Londyn ma swój niepowtarzalny klimat. Najlepsze jest to, że można do niego pojechać samochodem i zrobić sobie weekendowy wyjazd, by poznać kluczowe dla tego miejsca zabytki.

Niemcy

Największe na świecie muzeum miniatur, katedra w Kolonii, Kościół Marii Panny w Dreźnie, Brama Branderburska, Port w Hamburgu – to wszystko zabytki i miejsca, które sprawiają, że Niemcy są niesamowitym krajem i zdecydowaniem warty zwiedzania. Podobnie jak w przypadku Wielkiej Brytanii – do Niemiec można dostać się samochodem, co jest bardzo komfortowe i sprzyja temu, by wybrać się tam na weekend. 

Grecja

Ten kraj trzeba odwiedzić chociażby ze względu na charakterystyczne potrawy i przysmaki. Cudowny deser z ciasta filo – baklawa, musaka, souvlaki to wszystko sprawia, że Grecja jest niesamowita. Do tego te piękne plaże i oczywiście można powiedzieć, że oryginalna sałatka grecka, która zakupiona w dobrej restauracji smakuje prawdziwie oryginalnie. Najważniejsze greckie zabytki to m.in.: Grób Agamemnona, Pałac w Knossos,  Partenon, Odeon Herodosa Attyka w Atenach, Teatr w Epidauros, Lwia Brama, Marmaria w Delfach, Tunel Eupalinosa.

Przeczytaj też: https://fabrykapodroznika.pl/najcudowniejsze-jeziora-w-polsce/

Dodaj komentarz